Alba rastužio Mestallu! Genijalna asistencija Messija i sjajan volej Jordija Albe!

U derbi utakmici trinaestog kola španske La Lige Valencija je na svojoj Mestalli ugostila prvoplasiranu Barcelonu. Šišmiši igraju sjajno ove sezone i imaju niz od osam uzastopnih pobjeda u ligi.

Kataloncima je u 30. minuti poništen čist gol. Messi je šutirao, a golman Neto napravio katastrofalnu grešku. Lopta mu je prošla krz noge i odbila se makar pola metra iza gol linije. Ali pogodak ipak nije priznat.

U 60. minuti Mestalla je proključala. Igrači Valencije su odigrali sjajnu akciju, Gaya je uposlio Rodriga koji iz peterca matira Ter Stegena. Ipak, u 83. minuti Messi genijalnom loptom upošljava Albu koji iz voleja pogađa za konačnih 1:1.