Nedjelja, 19.11.2017.

Argentina izgubila u finalu, Messi promašio penal i oprostio se od reprezentacije

Čile je obranio naslov pobjednika Copa Americe pobjedom u finalu nad Argentinom 4:2 nakon jedanaesteraca (0:0). Ovo je Argentini treće izgubljeno veliko finale u posljednje tri godine.

Grubu utakmicu puno emocija i naboja obilježilo je isključenje Marcosa Rojoa i Marcela Diaza još u prvom poluvremenu, a u 120 minuta igre u New Jerseyu pred 82.000 gledatelja nije bilo golova.

Opet, kao i prošle godine, penale je bolje izvodio Čile, i tako ostavio Argentinu da i dalje nakon 23 godine čeka veliki trofej. A Messi je opet ostao bez pehara s reprezentacijom, za što je i jedan od glavnih krivaca jer je upravo on promašio jedan od dva nerealizirana penala. Poslao je loptu visoko iznad prečke.

U utakmici s više prekršaja nego šansi, Ever Banega imao je priliku u prvom minuti, a Gonzalo Higuain veliku u prvom dijelu. Diaz je u 30. minuti dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Messiju, tenzije su narasle, ali je Rojo u 43. dobio izravni crveni za start s leđa na Vidala, nakon čega je krenula gužva među igračima.

U nastavku je Aguero ušao umjesto Higuaina, ali jedine dvije akcije vrijedne pažnje bili su pokušaji Vargasa (Sergio Romero obranio) u 80. i Aguerov promašaj u 85. nakon odličnog Messijevog proigravanja. U produžetku je u 101. minuti Bravo izveo jednu od obrana turnira, kada je udarac glavom Aguera izbacio ispod prečke, a minutu kasnije Romero je zaustavio Vargasa.

Jedanaesterce su promašajima otvorili Vidal i Messi, ali potom su zabili Čileanci Nicolas Castillo, Charles Aranguiz, Beausejour i Silva, a Bravova obrana Biglijina udarca donijela je trofej Čileu!

Lionel Messi je nakon utakmice potegao teške riječi i poručio da je vjerojatno odigrao posljednju utakmicu za reprezentaciju. “Postoji nekoliko igrača koji razmišljaju da više ne igraju za reprezentaciju. Nikad nije bila gora atmosfera u svlačionici, gore je bilo nego na Svjetskom prventstvu u Brazilu i nekoj drugoj Copi”, rekao je Agüero koji se spominje među igračima koji će se također oprostiti.

Uz njega od reprezentativnog dresa mogli bi se oprostiti  Javier Mascherano, Lucas Biglia, Ever Banega, Ezequiel Lavezzi i Angel Di María.