Atletico Madrid je novi osvajač Europa lige!

Večeras su u finalu Europa lige koplja ukrstili Atletico Madrid i Marseille. Na krcatom stadionu u Lyonu, trofej je u svoje vitrine dodao Atletico Madrid pobjedom od 0:3.

Već u 4. minuti Marseille je propustio ogromnu priliku da preko Germaina da povede protiv Madriđana. Rami je samo minut poslije uputio udarac, ali pored stative golmana Oblaka. Griezmann je u 21. minuti iskoristio grešku odbrane francuskog tima i pogodio za 1:0.

U 31. minuti Dimitri Payet je morao napustiti igru sa suzama u očima zbog povrede, i tako dodatno oslabio i otežao situaciju svom timu.

Payet in tranen

DRAMA! Payet in tranen na zijn blessure…

Prvo poluvrijeme nam nije ponudilo neke velike prilike, ali je Atletico rutinski iskoristio šansu koja im se ponudila i na desetominutni odmor otišao sa rezultatom 0:1.

U drugom poluvremenu Griezmann duplira vodstvo Atletica na 2:0 nakon što je lagano prebacio Madandu i svoj tim doveo na korak do osvajanja trofeja.

Tim Diega Simeonea je poslije postignutog drugog pogotka utakmicu mirno priveo kraju, državši Marseille na distanci ako izumemo stuaciju kada je rezervista Mitrouglu pogodio stativu i tako osvojio svoju novu titulu Europa ligu koju su potvrdili golom Gabija u samom finišu meča.