Borbeni Zmajevi ipak nisu uspjeli napraviti senzaciju

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Danske (23:25) u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Rukometni Zmajevi osvojili su u prvom kolu, u Minsku, bod protiv Bjelorusije, ali protiv favorita Danske izabranici Dragana Markovića nisu uspjeli prirediti senzaciju, mada zaista treba skinuti kapu igračima za borbenost koju su pokazali večeras.  Od prve minute smo pokazali Dancima da imamo kvalitet i veliku želju da ostanemo neporaženi u prepunon Mejdanu.

Odmah na početku susreta Toromanović postiže gol za 1:0. Okrenuli su Danci, održavali su prednost u prvim minutama. U 13. minuti dolazimo ponovo do vodstva nakon gola Vražalića, ali danski igrači nam ne dozvoljavaju da napravimo neku veću prednost.

Igralo se dosta izjednačeno u prvih 30 minuta. Burić je u 21. minuti promašio dobar napad kada smo mogli konačno da povedemo dva razlike jer smo u više navrata imali napad kod jednog gola prednosti. Kako se bližio kraj prvog dijela, gosti su igrali bolje, da bi u finišu napravili preokret. Nakon što nismo iskoristili napad u 27. minuti, Spellerberg je zabio za 11:10 vodstvo Danske.

Poveo je naš protivnik sa dva razlike (12:10), ali je Burić pogodio važan gol u zadnjoj minuti za 11:12, što je bio i konačan rezultat prvog dijela igre.  Nismo najbolje krenuli u nastavak. Prceov udarac je izblokiran, Hansen zabija. Golom Lindberga Danska u 35. minuti dolazi do plus tri (15:12). Golovima Vranješa, Vražalića i Savića održavamo zaostatak, a Toromanović u 42. pogađa za minus jedan (16:17).

Danci su bili sjajni u zadnjih 15-ak minuta i bilo je doista teško parirati zvijezdama iz danske selekcije. Da za nas stvar bude još gora, Landin je branio sve i svašta, neke situacije jedan na jedan… U zadnjih deset minuta Danci su održavali tri gola prednosti, a u 53. minuti Mikkel Hansen je svojim novim golom povisio na četiri razlike (24:20). Nakon serije promašaja, dvije minute prije kraja Vranješ je pogodio za minus tri.

Uspjeli smo do kraja smanjiti na dva gola zaostatka (22:25) i s pravom možemo da budemo zadovoljni zbog partije naših momaka protiv evropskog i svjetskog viceprvaka.