Borussija razbila Stuttgart, fantastični Aubameyang ponovo briljirao

Nogometaši Borussije Dortmund savladali su Stuttgart s 4:1 u susretu 14. kola njemačke Bundeslige.

Domaćin je pred punim tribinama Signal Iduna Parka poveo preko Castra nakon svega 180 sekundi igre. Sjajni Aubameyang je povisio na 2:0 u 19. minuti, majstorskim golom, nakon fenomenalne asistencije petom Castra.

U nastavku još dva gola u mreži Švaba, a strijelci su bili Niedermeier (autogol), te ponovo fenomenalni Aubameyang, kojem je ovo bio 17. gol u 14 odigranih utakmica u Bundesligi ove sezone. Zaista, dečko igra u sjajnoj formi, poput Vardyja u Engleskoj!

Jedini pogodak za Švabe postigao je Didavi u 40. minuti. Borussija je drugoplasirana na tabeli Bundeslige sa 32 boda, dok je Stuttgart u opasnoj zoni, na 16. mjestu, sa 10 bodova.

17. gol Aubameyanga u samo 14 kola Bundeslige!Lajkujte našu stranicu i podržite nas! – www.sportam.info