Boston Celticsi razbili Cleveland, 2:0 u seriji!

Košarkaši Boston Celticsa porazili su u drugoj utakmici finala Istočne konferencije ekipu Cleveland Cavaliersa 107:94 i tako poveli sa 2:0 u seriji.

Cleveland je ušao mnogo odlučnije u utakmicu da bi vrlo brzo stekli dvocifrenu prednost, da bi Boston smanjio na 4 razlike prije kraja prve četvrtine. U drugom poluvremenu je Cleveland zadržao prednost sa kojom je otišao na odmor. Preokret i pobjeda domaće ekipe se odvila u trćoj četvrtini kada su nošeni strašnom atmosferom anulirali i preuzeli vodstvo za važan trijumf u seriji.

Za Boston je najefikasniji na parketu bio Brown sa 23 poena i 7 skokova, a Rozier je dodao 18 uz 5 uhvaćenih skokova.

Clevelandu nije pomogla ni brutalna partija LeBron Jamesa koji je zabio 42 poena, 12 skokova i 10 asistencija, dok je Kevin Love dodao 22 poena i 15 skokova.