Bournemouth nakon 125 godina izborio plasman u Premier ligu

Nakon Watforda, poznato je ime još jednog kluba koji će iduće sezone nastupati u Premierligi. Nogometaši Bournemoutha po prvi su put u historiji, nakon 125 godina postojanja, izborili plasman u elitni razred engleskog nogometa.

U pretposljednjem, 45. kolu, Bournemouth je na svom terenu s glatkih 3:0 savladao Bolton i osigurao kartu za elitu! Uoči posljednjih 90 minuta sezone imaju tri boda više od trećeplasiranog Middlesbrougha, ali i za čak 19 golova bolju gol razliku, pa je sve već riješeno…

Strijelci u velikoj večeri Bournemoutha bili su Pugh, Ritchie i Wilson, a domaćin je još promašio i 11-erac. U 71. minuti s bijele tačke nije pogodio Kermorgant.

Iako je osnovan davne 1890. godine, Bournemouth slavi svoj prvi povijesni ulazak u Premierligu. Klub dolazi iz istoimenog studentskog grada na južnoj obali Engleske, udaljenog oko dva sata vožnje od Londona.

Igraju na simpatičnom Dean Courtu, kapaciteta 12.000 mjesta, koji je i protiv Boltona bio ispunjen do zadnjeg mjesta, a po završetku utakmice navijači su, kao u dobrim starim vremenima, završili na travnjaku, u slavlju sa svojim herojima…

Trener Bournemoutha je tek 37-godišnji Eddie Howe, od poznatijih imena tu su poljski vratar Artur Boruc, te Ian Harte, legendarni lijevi bek Leedsa. Ipak, glavne face su napadači – trojka Callum Wilson, Yann Kermorgant i Brett Pitman kombinirano je ove sezone zabila 47 golova!

Veznjak Matt Ritchie dodao je 12, pa nije čudo što Bournemouth ima najbolji napad Championshipa s čak 95 golova… Jedva ih čekamo vidjeti u Premierligi!