Burnley razbija prvaka! Ljepotica Warda i tri komada u mreži Courtoisa!

Aktuelni prvak Engleske, londonski Chelsea, u prvom kolu Premiershipa je dočekao ekipu Burnleya.m Iako su gosti bili apsolutni autsajderi, rezultat nakon prvog poluvremena je nevjerovatnih 0:3 za goste.

[ads1]

Već nakon 14 minuta igre domaći su ostali s igračem manje. Gary Cahill je dobio direktan crveni karton nakon jednog oštrog starta. Ovo je prvi crveni karton za Chelsea nakon 40 utakmica u Premier ligi. Nakon toga je sve krenulo niz brdo za Plavce.

Prvo je u 23. minuti Sam Vokes zpogodio za vodstvo Burnleyja. Potom je gosti za samo 4 minute nokautirali Chelsea. Prvo je Ward maestralno zabio u 39. minuti za 0:2, da bi Vokes svojim drugim golom danas u 43. minuti povisio na šokantnih 0:3 na Stamford Bridgeu.