Çalhanoğlu presudio Atleticu, Emir Spahić briljirao

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka njemački je Bayer Leverkusen pobijedio Atletico Madrid rezultatom 1:0 i stekao prednost pred revanš na Vicente Calderonu.

Bayer se inače vrlo agresivnim Španjolcima suprotstavio upravo agresivnom i borbenom igrom, s čvrstom odbranom i brzom transformacijom u napadu, što je u kombinaciji sa slabijem izdanjem Atletica urodilo plodom.

Najbolje šanse u prvom dijelu imao je bh. reprezentativac Emir Spahić, kojem je u 14. minuti s gol linije loptu izbacio Mario Mandžukić, a u 26. minuti je Spahić s 25 metara pogodio i prečku.

U finišu prvog dijela se probudio i Atletico, a dobru šansu nije iskoristio Tiago. Apotekari su poveli u 57. minuti. Bellarabi je proigrao Calhanoglua, koji je zakucao loptu pod prečku.

Tako su Nijemci mogli gotovo rutinski sačuvati svoje vodstvo i kroz završnicu u kojoj je bilo i iskri na terenu, a Atletico će morati dobro promisliti kako nadoknaditi zaostatak na svom Vicente Calderonu.

Kakva “bomba” EMIRA SPAHIĆA protiv Atletico Madrida!