Conte nadmudrio Mourinha! Majstorija glavom Morate za veliku pobjedu Plavaca!

U velikom derbiju 11. kola engleske Premier lige Chelsea je na svom Stamford Bridgeu ugostio Manchester United i slavio minimalnu pobjedu rezultatom 1:0, te se tako na pravi način vratili u trku za sami vrh tabele.

[ads1]

Antonio Conte je ovog puta nadmudrio Josea Mourinha. Chelsea je većim dijelom utakmice bio bolji rival, a samo početak meča je počeo dobro, sa nekoliko dobrih prilika na obje strane. Rashford je prijetio za United, uzvratili su Bakyoko i Hazard, ali promjene nije bilo.

Drugo poluvrijeme je poičelo slično kao i prvo, s tim da je Chelsea je ovaj put uspio da povede i to iz bezazlene situacije. Azpilicueta je centrirao iskosa, a Španac Alvaro Morata sa 11-12 metara sjajno pogodio glavom za pobjedu Plavaca.

U posljednjim minutama utakmice, gosti iz Manchestera su imali sjajnu priliku za izjednačenje rezultata, ali je šut Fellainija odbranio Courtois pa je ostalo na kraju ostalo 1:0.