Alonso ne zna postići normalan pogodak! Nova majstorija iz slobodnjaka!

U okviru šesnaestine finala engleskog FA kupa Chelsea je na svom Stanford Bridgeu ugostio ekipu Newcastlea. Plavci su slavili sigurnu pobjedu rezultatom 3:0 te su prošli u naredni krug najstarijeg klupskog nogometnog takmičenja na svijetu.

Domaćin je preko Batshuayija u 31. minuti utakmice, da bi isti igrač u 44. minuti povisio na 2:0 što je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku susreta nije bilo nekih prevelikih uzbuđenja, sve do 72. minute kada je na scenu stupio Marcos Alonso.

Sjajni španski reprezentativac igra fantastično ove sezone, nezamjenjiv je u Conteovom timu, a vrlo često se nalazi i među strijelcima. Alonso je još jednom pokazao da je majstor za prekide pogodivši sjajno iz slobodnog udarca.