Čudesni Ibrahimović: Zlatan novim golom nagovijestio sjajnu sezonu

Manchester United je novu sezonu Premiershipa započeo rutinskom pobjedom u gostima protiv Bournemoutha. Crveni Đavoli su slavili sa sigurnih 3:1 i tako istakli ozbiljnu kandidaturu za sami vrh tabele.

U prvom poluvremenu smo gledali prosječnu utakmicu. Odbrana domaćina je odolijevala napadima Uniteda sve do 40. minute kada je jednu očajnu povratnu loptu prema Borucu presjekao Mata i doveo goste u vodstvo.

United je duplirao prednost u 59. minuti. Prvo je Martial pokušao iz voleja, a njegov udarac se od travnjak odbija na glavu Rooneyja koji lagano pogađa. U 64. minuti Ibrahimović postiže svoj prvijenac u Premier ligi kada sjajnim udarcem pogađa donji lijevi ugao golmana domaćih.

Bournemouth je do kraja uspio smanjiti rezultat i ublažiti poraz zahvaljujući Adamu Smithu. United nije briljirao, ali ova igra je daleko bolje od one prošlogodišnje i navijači Crvenih đavola sa prvom mogu mnogo očekivati od ove sezone.