De Gea ponovo briljira: Fenomenalna odbrana protiv Crystal Palacea!

Fudbaleri Manchester Uniteda savladali su večeras Crystal Palace na gostovanju rezultatom 2:1 u susretu 16. kola engleske Premier lige. Tim Josea Mourinha se dosta mučio, ali je na kraju ipak došao do vrlo vrijedna tri boda.

United je poveo u sudijskoj nadokandi prvog poluvremena, a strijelac je bio Pogba na asistenciju Ibrahimovića. U drugom dijelu je Crystal Palace pokušavao da dođe do gola, imali su nekoliko opasnih prijetnji, ali sjajan na golu Đavola bio je De Gea.

U 62. minuti Španac se istakao bravuroznom intervencijom i spasio United nakon fantastičnog udarca Jamesa McArthura. Golman Uniteda je ponovo pokazao zašto je trenutno jedan od najboljih golmana na svijetu.

Ipak, McArthur ga je četiri minute kasnije uspio savladao i to nakon magične asistencije petom Delaneyja. Pobjedu gostima donio je ko drugi nego Zlatan Ibrahimović u 88. minuti, nakon asistencije Paula Pogbe.