Dečko, šta uradi? Kako opisati nestvaran promašaj Lallane protiv Cityja?

U 29. kolu engleskog Premiershipa veliki derbi na Etihadu igrali su Manchester City i Liverpool. Utakmica je završena podjelom bodova (1:1), iako su Redsi preko Adama Lallane u 80. minuti imali veliku priliku za pobjedu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a gosti iz Liverpoola su poveli u 50. minuti utakmice. Sudija Michael Oliver pokazao na bijelu tačku nakon duela Clichyja i Firmina. James Milner je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio je za prednost gostiju od 1:0.

Građani stigli u 69. minuti stigli do izjednačenja. Sjajnu asistenciju De Bruynea u gol pretvara Sergio Aguero. Desetak minuta kasnije velika prilika za Liverpool. Kloppovi igrači su izveli sjajnu akciju, a Lallana je na kraju sa samo nekoliko metara, potpuno neometan, promašio loptu i propustio donijeti svojoj ekipi veliku pobjedu.