Deportivo se nije prepao Barcelone! Katalonci poraženi na Riazoru!

U 27. kolu španske Primera lige Deportivo iz La Corune je na svom Riazoru ugostio ekipu Barcelone i slavio veliku pobjedu rezultatom 2:1. Ako se možda PSG prepao Barcelone u Ligi prvaka sredinom sedmice, igrači Deportiva nisu, te su hrabrom igrom došli do sva tri boda.

Deportivo je došao u prednost u u 40. minuti preko Joselua, a izjednačenje Barceloni donosi Luis Suarez odmah na početku drugog poluvremena. I kada se očekivao preokret Katalonaca Alex Bergantinos u 74. minuti nakon kornera pogađa glavom i donosi veliku pobjedu svom timu.

Bio je ovo prvi poraz Barcelone u Primera ligi nakon punih pet mjeseci, a u La Coruni nakon skoro devet godina. Tim Luisa Enriquea je ovim porazom ostao na prvom mjestu sa bodom više od Reala, ali i dvije utakmice manje.