Dijamant ponovo strijelac: Džeko donio pobjedu Romi protiv Cagliarija!

U posljednjoj utakmici 21. kola italijanske Serije A Roma je na svom Olimpicu dočekala ekipu Cagliarija i slavila minimalnu pobjedu rezultatom 1:0, kojom su i dalje ostali u trci sa Juventusom za titulu.

[ads1]

Junak Vučice bio je bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko. Dijamant u prvom poluvremenu nije iskoristio dobru priliku za gol, da bi se ipak u nastavku iskupio i donio vrijednu pobjedu svom timu u borbi za prvo mjesto.

Igrala se 56. minuti kada je nakon duge akcije Rome Antonio Rudiger sjajno centrirao u peterac, gdje je Džeko bukvalno otresao 22-godišnjeg Nicolu Murru i zakucao loptu u mrežu golmana Cagliarija. Iako su gosti tražili faul, sudija se nije oglasio.

Bio je ovo Edinov 20. gol ove sezone u svim takmičenjima, a 14. ligaški čime se izjednačio sa Belottijem na drugom mjestu, dok Mauro Icardi na prvom mjestu ima 15 postignutih golova.