Direktan crveni za Vardyja: Leicester stigao stigao dva gola zaostatka

Leicester, ekipa koja je bila tvorac vjerovatno najveće senzacije u svijetu sporta svih vremena, ove sezone nije ni sjena ekipe koja je svima ušla u srce i za koju su svi najvijali jer su redom pobjeđivali finansijki daleko nadmoćnije klubove, a njihove skupo plaćene zvijezde spuštali tamo gdje im je i mjesto – na zemlju.

[ads1]

U prvih šesnaest kola ove sezone skupili su tek 16 bodova, što je katastrofalno malo i dovoljno tek za najgori start sezone jednog prvaka ikada. Kada su u pretprošlom kolu savladali Manchester City i dobro očitali nogometnu lekciju Guardiolinim pulenima, svi smo na trenutak pomislili da se stari Leicester vratio i da će Lisice polako da se približe gornjem domu engleskog Premiershipa.

Ali uslijedio ekspresan poraz sredinom sedmice, a zatim ni sedamnaesto kolo nije donijelo ništa previše dobro. Prva uzdanica uz Mahreza prošle sezone, Jamie Vardy, nastavio je sa lošim partijama i već u 28. minuti zaradio direktan crveni karton zbog izuzetno neopreznog starta.

Već do kraja poluvremena, Stoke je to znao iskoristiti sa dva gola. Prvo je Krkić u 39. minuti bio siguran izvođač sa bijele tačke, da bi već u trećem minutu sudijske nadoknade, ove sezone fantastični Allen, nakon jednog odbijenca spretno pospremio loptu u mrežu Lisica. Ipak, Leicester se uspio vratiti u meču drugom poluvremenu i osvojiti barem bod.

Ulloa u 74. i Amartey u 88. minuti su pogađali za konačnih 2:2. Neće promijeniti mnogo ovaj osvojeni bod za aktuelnog prvak koji će i nakon ovog kola ostati bliže mjestima koja vode u močvaru engleskog nogometa – Championship.