Donnarumma nije imao šanse: Nova majstorija Pjanića iz slobodnjaka!

Nogometaši Juventusa dočekali su u svojoj Juventus Areni ekipu Milana u okviru četvrtfinala Kupa Italije. Stara dama slavila je pobjedu rezultatom 2:1 i revaširala se Rossonerima za dva poraza u prošloj godini.

[ads1]

Paulo Dybala je doveo tim iz Torina u vodstvo već u 10. minuti kada je sjajno zakucao loptu pored Donnarumme nakon asistencije Cuadrada. Bio je to njegov šesti gol u posljednjih sedam domaćih utakmica koje je odigrao za Juventus.

Nakon 20 minuta igre bilo je 2:0 za Juventus. Miralem Pjanić je sa 20-ak metara iz slobodnog udarca “skinuo paučinu” sa Donnarumminog gola. Ali, Milan se nije predavao. Na početku drugog dijela Bacca iz prve prave prilike smanjuje na 2:1.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko šansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao pa je Juventus izborio plasman u polufinale Kupa.