Džeko vodi Građane prema tituli prvaka Engleske

Edin Džeko nastavlja sa nevjerovatnom formom i nastavio je voditi Manchester City ka novoj titulu prvaka Engleske. Dijamant je postigao dva gola u pobjedi Građana nad Aston Villom (4:0).

U prvom poluvremenu najbolje prilike za City, koji je dominirao, imali su Yaya Toure u 12. minuzi kada mu je odbranio golman Aston Ville, te Samir Nasri u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je šutirao iz voleja.

U drugom dijelu utakmice Aleksandar Kolarov je pokušao iz slobodnjaka u 57. minuti, ali mu je odbranjen udarac. U 64. minuti nakon centaršuta Pabla Zabalete i sjajnog kretanja Džeko se izborio za priliku i pogodio za vodstvo Građana. Samo šest minuta poslije jednu odbijenu loptu naš Dijamant poslao je u mrežu za 2:0. Do kraja utakmice u strijelce se upisao i Stevan Jovetić, koji je ušao s klupe, u 89. minuti za 3:0, a konačan rezultat postavio je Toure u trećoj minuti nadoknade.

Džeko je izašao iz igre u 86. minuti kada ga je zamijenio Alvaro Negrede. Ovo mu je bio 16. premijer ligaški gol, a 26. u svim takmičenjima ove sezone, te deveti u posljednjih deset utakmica. Sjajno. Džeko je u sezoni 2011/12 postigao neke ključne golove za osvajanje titule, a ukoliko Građani osvoje titulu i ove godine, što je veoma izvjesno, može se reći da je Dijamant bio ključni igrač.