Edin Džeko protiv Liverpoola postigao svoj 50. gol u Premiershipu

Derbi 27. kola Premiershipa igrali su danas na Anfieldu Liverpool i Manchester City, a uspješniji je bio domaćin i slavio rezultatom 2:1.

Domaći su bolje otvorili susret i već u 11. minuti susreta fenomenalnim golom Jordana Hendersona stigli do prednosti i donijeli veliku radost domaćim navijačima.

Međutim, ista je kratko trajala, a stvari na početak je vratio naš napadač Edin Džeko, koji je nakon sjajne akcije i proigravanja Aguera rutinski savladao golmana Redsa. Bio je to 50. gol za kapitena naše reprezentacije u engleskom Premiershipu.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto slabiju igru oba tima, sve do 76. minute kada Coutinho još jednim fantastičnim udarcem sa 20 metara postiže sjajan gol za konačnih 2:1 i veliku pobjedu Liverpoola.

Redsi su tako došli do veoma važna tri boda u borbi za Ligu prvaka i sada imaju 48, dok su Građani propustili priliku da dodatno smanje zaostatak za prvoplasiranim Chelseajem.