Edin Višća postigao novi sjajan pogodak u trijumfu Basaksehira

Fudbaleri Basaksehira nastavili su bilježiti dobre rezultate u turskom prvenstvu. Tim iz Istanbula u okviru 31. kola savladao je nakon preokreta i Sivasspor, a rezultat susreta glasio je 2:1.

Na stadionu “Fatih Terim” prvi pogodak viđen je već u 13. minuti susreta. Eşer je bio strijelac za Sivasspor, a vodstvo gostujućeg tima trajalo je sve do 60. minute.

Za izjednačenje Basaksehira pobrinuo se naš reprezentativac Edin Višća, koji je iskoristio jednu izboksovanu loptu protivničkog golmana i zatim sjajnim udarcem sa šesnaest metara pogodio lijevi ugao gola tima Sivasspora.

U 79. minuti konačnih 2:1 postavio je Senturk. Bh. reprezentativacu je ovo bio sedmi ovosezonski pogodak u dresu Basaksehira, koji je nakon trijumfa i dalje na četvrtoj poziciji i nastavlja borbu za Evropa ligu naredne godine.

Višća je u ovoj sezoni najstandardniji igrač kluba iz Istanbula, čiji će čelnici u predstojećem prijelaznom roku po svaku cijenu nastojati zadržati ga u svojim redovima.

Za usluge našeg Zmaja zainteresovano je nekoliko klubova iz njemačke Bundeslige, pa su glavni ljudi Basaksehira odlučili našem fudbaleru ponuditi novi trogodišnji ugovor, iako mu aktuelni ističe 2016. godine.