Ermin Bičakčić pogotkom donio bod Braunschweigu

U okviru 24. kola njemačkge Bundeslige, derbi začelja odigrali su u Mercedes-Benz Areni ekipe Stuttgarta i Eintracht Braunschweiga.

U zanimljivoj i vrlo borbenoj utakmici nije bilo pobjednika, a konačan rezultat je na kraju glasio 2:2. S obzirom da se obje ekipe grčevito bore za opstanak, sigurno da ni jedni ni drugi ne mogu biti zadovoljni ovim bodom.

Gosti iz Braunschweiga bolje su otvorili susret i poveli golom Hochscheidta u 24. minuti, da bi Stuttgart izjednačio u 30. minuti preko Maxima. Potpuni preokret režirao je Martin Harnik pogotkom u 35. minuti za veliko slavlje domaćih navijača. Stuttgart je početkom drugom poluvremena bio malo agilniji u napadu, pa su tako u 52. minuti imali priliku riješiti utakmicu u svoju korist, međutim Gentner nije uspio da realizuje jedanaesterac.

I kako to obično biva u fudbalu, nakon primašenih prilika slijedi kazna. Igrala se 82. minuta susreta, kada se nakon jednog kornera najbolje u šesnaestercu domaćih snalazi bosanskohercegovački reprezentativac Ermin Bičakčić i donosi zlata vrijedan bod svojoj ekipi.

Sa ovim bodom Braunschweig ostaje na dnu tabele sa 17 bodova, dok je Stuttgart tri pozicije bolje plasiran sa 20 bodova. Obje ekipe očekuje velika borba za opstanak do kraja sezone.

Ermin Bičakčić je odigrao svih 90 minuta za Eintracht, i za svoj nastup zaslužio vrlo dobru ocjenu, dok s druge strane, u ekipi Stuttgarta nije bilo našeg drugog reprezetativca Vedada Ibiševića, koji još uvijek odrađuje kaznu od 5 utakmica suspenzije zbog crvenog kartona. U narednom kolu Braunschweig dočekuje Wolfsburg, dok Stuttgart putuje u goste Werderu.