Falcao blista, Monaco melje protivnike: Momci, zaslužujete titulu!

Monaco igra fantastično ove sezone, bukvalno melju svoje protivnike, a najnovija “žrtva” bila je Nica, jedan od glavnih konkurenata Kneževima za osvajanje titule. Tim iz Monaca je slavio sigurnu pobjedu od 3:0 za prvo mjesto na tabeli.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a odmah na početku drugog dijela Germain pogađa za 1:0. U 60. minuti preporođeni Falcao udvostručuje prednost nakon sjajne akcije. U 81. minuti El Tigre postiže još jedan gol i potvrđuje pobjedu.

Kolumbijac igra zaisita u fenomenalnoj formi ove sezone, a sa ova dva gola je došao do brojke od 14 ligaških pogodaka i 20 u svim takmičenjima. Monaco je ovom pobjedom usamljen na vrhu tabele sa tri boda više od Nice.

Kneževi ove sezone postižu veliki broj golova, a sa današnja tri su postali prvi tim u Evropi ove sezone koji je došao do brojke od 100 postignutih pogodaka u svim takmičenjima. U prosjeku postižu tri gola po utakmici, a u Ligue 1 imaju gol razliku čak +46 (68:22).