Fantastičana partija Đedovića u pobjedi Bayerna

Bayern je u 27. kolu košarkaške Bundeslige savladao ekipu Wurzburga, a fantastičnu partiju je u ovom susretu pružio bh. reprezentativac Nihad Đedović.

Bavarci su u ovaj susret ušli kao veliki favoriti, a tu titulu su opravdali tek u drugom poluvremenu. Wurzburg je nakon prvog poluvremena imao dva poena prednosti 45:43, ali u nastavku nisu imali šanse protiv razigranog Bayerna. Nihad Đedović je trpao Wurzburg iz svih mogućih pozicija.

Nakon 30 minuta igre Bayern je imao osam poena prednosti 68:60, a trijumf su samo potvrdili u posljednjoj četvrtini. Đedović je susret završio s 31 poenom za 29 minuta na parketu. Iz igre je šutirao 9 od 14, a pogodio je i 10 slobodnih bacanja iz 14 pokušaja.

Pored njega John Bryant je ubacio 13, a Robin Benzing 12 poena. Kod gostiju Maurice Stuckey je ubacio 15 poena.