Fantastični Edin Višća postigao dva gola protiv Galatasaraya

U derbi meču 24. kola turske Super lige Galatasaray je na svom stadionu dočekao ekipu Basaksehira, a susret je završen nerješenim rezultatom 3:3. Edin Višća je odigrao fantastičnu utakmicu u kojoj je postigao dva gola.

Višća je doveo Basaksehir u vodstvo u petoj minuti susreta, da bi Batdal pred kraj prvog poluvremena povisio na iznenađujućih 0:2. Domaći tim uspijeva poravnati rezultat na golovima Oztekina, ali Višća u 82. minuti pravi sjajan solo prodor kroz protivničku odbranu i dovodi svoj tim do novog vodstva.

Ipak, nekoliko minuta kasnije dosuđen je penal za Galatasaray, a siguran realizator je bio Inan za konačnih 3:3. U dosadašnje 24 odigrane utakmice Višća postigao je 11 golova za Basaksehir koji je trenutno treći na tabeli.