Fantastični potezi: Ovako su se Messi, Suarez i Neymar zabavljali protiv Celte!

U okviru 24. kola španske Primera lige sinoć je na Nou Campu Barcelona ugostila Celtu iz Viga i slavila pobjedu ubjedljivim rezultatom 6:1, a junak katalonskog kluba ponovo je bio čudesni Leo Messi.

Barcelonini igrači su i u ovoj utakmici bili vrlo raspoloženi za igru i goste iz Viga su ispratili sa šest golova u njihovoj mreži. Prva majstorija Messija viđena je u 30. minuti kada je idealno izveo slobodni udarac i matirao golmana gostiju. Do kraja poluvremena Celta je izjednačila sa bijele tačke golom Guidettija.

KAKVA MAJSTORIJA LEA MESSIJA! Idealno izveden slobodni udarac koji se jednostavno ne brani!

Posted by AM Sport on Sunday, February 14, 2016

U nastavku je Barcelona krenula furiozno i postigla još pet golova, od toga su tri djelo Luisa Suareza. Ipak, momenat o kome će se još dugo pričati je svakako Messijev potez kod četvrtog gola Katalonaca.

Leo Messi je krenuo da izvede najstrožiju kaznu, ali je ipak želio da Suarez postigne hattrick i samo kratko dodao do Urugvajca koji je loptu rutinski pospremio u mrežu nemoćnog golmana Celte, koji nije znao šta ga je snašlo.

Brazilac Neymar je također bio posebno nadahnut na sinoćnjoj utakmici, Pored postigutog gola u samom finišu Neymar je imamo nekoliko fantastičnih poteza, a posebno se ističe onaj iz 80. minute kada je maestralnim driblingom još jednom pokazao svoj kvalitet.