Fenomenalni Đedović zatrpao koš Real Madrida

U sklopu 10. kola Eurolige košarkaši Minhenskog Bayerna su na krilima našeg Nihada Đedovića u sjajnoj utakmici savladali Real rezultatom 85:83. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Nihad Đedović odigrao je jednu od najboljih utakmica od dolaska u bavarski klub.

Postigao je 21 poen, a imao je i 4 skoka, 2 asistencije i 2 ukradene lopte. Pored Đedovića u redovima Bayerna odličnu utakmicu je odigrao Delaney koji je ubacio 20 poena, dok je kod Reala najbolji bio Sergio Rodriguez sa 18 poena.

Bayern je odlično otvorio utakmicu, vodio je većim dijelom prve četvrtine. U drugoj četvrtini su Madriđani zaigrali malo bolje, i uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist i na poluvrijeme otići sa osam poena prednosti (42:34). Bayerna je u ovoj utakmici vrlo dobro služio vanjski šut, što je na kraju i donijelo prevagu. Đedović je na kraju treće četvrtine vezao dvije trice, pa je Bayern u zadnjih deset minuta ušao sa samo četiri poena zaostatka (60:56).

U posljednjoj četvrtini gledaoci su mogli vidjeti odličnu košarku. Timovi su se svako malo smjenjivali u vodstvu, ali ni Bayern ni Real nisu uspjeli da se rezultatski odlijepe, tako da se ušlo u vrlo neizvjesnu završnicu.

Bayern je 11 sekundi prije kraja imao plus četiri (83:79), ali Sergio Rodriguez šest sekundi prije kraja pogađa tricu i smanjuje na 83:82. Potom Taylor pogađa dva slobodna bacanja za Bayern, dok na drugoj strani dvije sekunde prije kraja Rodriguez pogađa samo jedno i pobjeda odlazi na stranu Bayerna.