Gabriel Jesus je spasitelj Cityja! Gol u 92. minuti za pobjedu protiv Swanseaja!

U okviru 24. kola engleske Premier lige Manchester City je na svom Etihadu ugostio ekipu Swanseaja i slavio pobjedu rezultatom 2:1. Junak Građana bio je mladi Gabriel Jesus koji je u 92. minuti pogodio za pobjedu.

Guardiola je ponovo eksperimentisao i ostavio Aguera na klupi, ali ovaj put mu se to isplatilo. City je poveo u 11. minuti utakmice, a strijelac je bio upravo Gabriel Jesus. Nakon toga su se redale šanse domaćina, ali nisu uspjeli udvostručiti prednost.

Brojne neiskorištene prilike kaznio je u 81. minuti Gylfi Sigurdsson kada je prelijepim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio za izjednačenje. Nakon toga Guardiola uvodi i Sergia Aguera i baca sve karte u napad.

Sreća ga je pogledala ovaj put i u 92. minuti ponovo mladi Gabriel Jesus postiže pogodak za pobjedu i veliko slavlje na Etihadu. Brazilac nije mogao poželjeti bolji način da uđe u srca navijača Cityja.