Gol i asistencija Sušića nedovoljni za pobjedu Hajduka

Fudbaleri Hajduka nakon bruke u Sigetu u prošlom kolu gdje su poraženi sa 4:1 od sastava Hrvatskog Dragovoljca, posljednje plasiranog tima HNL-a, u okviru 32. kola na svom su Poljudu remizirali sa Lokomotivom odigravši 2:2.

U početnom sastavu ekipe koju sa klupe predvodi Igor Tudor našla su se obojica bh. reprezentativaca BiH, Avdija Vršajević i Tino Sve Sušić.

Nekadašnji fudbaler Čelika dobro priliku je imao u 22. minutu, ali Vršajević nije uspio stići dobar pas Andrijaševića, kojeg je prethodno propustio kako bi prevario gostujućeg golmana. Ono što za nogom nije pošlo desnom beku Splićana jeste veznjaku Bilih.

Novopečeni reprezentativac BiH pogodio je mrežu Lokomotive u 31. minuti za vodstvo Hajduka od 1:0. Dobru partiju Sušić je krunisao u 52. minuti kada je odlično centrirao sa desne strane vanjskim dijelom lijeve noge, a njegov centaršut u mrežu Lokomotive pospremio Maglica, najbolji strijelac Hajduka, za kojeg je ovo bio 12. ovosezonski pogodak.

Ipak, samo četiri minute nakon drugog gola Hajduka Budmir smanjuje na 2:1, a njegovom golu prethodila je loša intervencija domaćeg golmana Kalinića nakon ubacivanja iz kornera. Budimiru je ovo bio 10. ovosezonski gol u dresu Lokomotive. Situaciju po Bile je dodatno otežao Andrijašević koji je u 60. minuti zaradio drugi žuti karton, pa su izabranici Igora Tudora u posljednjih pola sata igre gol prednosti branili sa deset igrača u polju.

Zagrebački sastav svoj totalni rezultatski povratak u susret izborio je 66. minuti. Musa je odlično ušao iza leđa odbrane Hajduka, te udarcem kroz noge loptu probacio golmanu domaćina na putu ka mreži. U finišu utakmice obje ekipe su mogle do pobjede, a Milović je dobar  ubačaj Sušića u prvoj minuti sudijske nadokande poslao preko prečke.