Gol i dvije asistencije Salihovića protiv Wolfsburga

U pretposljednjem susretu 23. kola njemačke Bundeslige Hoffenheim je razbio Wolfsburg rezultatom 6:2. Hoffenheim nije slovio za favorita pred današnju utakmicu, a još manje se očekivala neka uvjerljiva pobjeda Seajda Salihovića i drugova.

No, Wolfburg je podbacio, Hoffenheim ih je nadigrao i zasluženo stigao do visokih 6:2, odnosno do sedme pobjede u prvenstvu, s kojom su se učvrstili na 10. mjestu sa 29 bodova, dok Wolfsburg ima 10 bodova viša na petom mjestu.

Već u četvrtoj minuti Firmino pogađa na asistenciju Modestea, ali Dost u 15. minuti vraća stvari na početak. Uslijedilo je “ludih” desetak minuta (od 35. do 45. minute) domaćih. Postigli su čak tri pogotka i riješili dileme oko pobjednika.

Prvi je postigao Sule na asistenciju našeg reprezentativca u 37. minuti, pa je Modeste zabio za 3:1, a isti igrač u 43. minuti postiže gol za 4:1. Rudy je, inače, asistirao kod oba gola Modestea. Vukovi su uspjeli da smanje na 4:2 preko Perišića u 76. minuti.

U 82. minuti penal za Hoffenheim. Trasch je isključen, Salihović sjajnu partiju kruniše golom sa bijele tačke za 5:2, što nije bio konačan rezultat. U 86. Salihović opet asistira, Schipplock zabija za 6:2. Za svoj je nastup Salihović od uglednog portala WhoScored dobio savršenu ocjenu od 10, što se zaista jako, jako rijetko dešava.