Ibišević strijelac u porazu Stuttgarta od Bayerna

U zaostalom susretu 17. kola Bundeslige fudbaleri Bayerna su preokretom stigli do pobjede nad Stuttgartom (2:1), a jedini pogodak za popularne Švabe postigao je Vedad Ibišević. Popularne Švabe su protiv Bayerna odigrale dosta zrelo, no na kraju, iako su imale prednost od 1:0, nisu uspjele slaviti.

Bayern u prvom poluvremenu nije ličio na momčad iz prvog dijela sezone što su domači iskoristili u 29. minuti kada je Ibišević savladao golmana bavarske momčadi. U drugi dio Bayern je ušao neštop odlučnije, ali Štuttgart je prvi zaprijetio, a Bavarce je spasio Boateng koji je s gol linije u 54. minuti izbio loptu.

Do 72. minute nije se dešavalo ništa vrijedno pomena, a onda prva velika prilika za Bayern. Sjajan dupli pas su odigrali Alcantara i Pizarro, a ovaj prvi sa nekih sedam metara nije uspio savladati golmana domaće ekipe.

Četiri minuta kasnije slobodnjak izvodi Alcantara, a u šesnaestercu domaćih najbolje se snalazi Pizarro koji glavom pogađa za 1:1. Do kraja susreta obje momčadi su imale još po jednu dobru priliku, no nije bilo promjene rezultata, i kada se očelivao posljednji sudijski zvižduk Alcantara postiže fenomenalan pogodak za pobjedu Bayerna.

“Zamišljali smo da igramo upravo onako kako i odigrali. Željeli smo nastupiti hrabro, te u odbrani stajati dobro i čvrsto. Na kraju nažalost nismo nagrađeni za takvu igru. Dobro smo igrali i kada nismo imali loptu u svom posjedu. Da Thiago postigne onakav gol, to je sreća”, rekao je kapiten Stuttgarta u susretu protiv Bayerna, napadač reprezentacije BiH Vedad Ibišević.

Ekipi iz “grada automobila” ovo je drugi domaći poraz u samo pet dana, a Plavookom bombarderu pogodak ekipi sa Allianz Arene bio je deveti u 51. sezoni njemačke Bundeslige.