Ibrahimović nastavlja zabijati: Protiv Bordeauxa proslavio veliki jubilej

Paris Saint-Germain je večeras na gostovanju protiv Bordeauxa odigrao neriješeno 1:1 u utakmici bez ikakvog rezultatskog značaja. Zlatan Ibrahimović je ponovo bio strijelac za Svece i tako proslavio svoj veliki jubilej.

Ibrahimović je postigao vodeći gol za svoju ekipu u 59. minuti utakmice i tako stigao do brojke od 36 pogodaka u francuskom prvenstvu ove sezone i svog 300. ligaškog u karijeri. Samo 7 minuta kasnije Pallois je donio Bordeauxu izjednačenje.

Iako ima 34 godine Zlatan je ove sezone jedan od najboljih napadača u Evropi, a jedino je Barcelonin Luis Suarez postigao više golova (37) u pet najjačih evropskih liga.

Šveđanin je svoj prvi ligaški gol postigao 1999. godine u dresu Malmea, a u karijeri je još nastupao za Ajax, Juventus, Inter, Barcelonu i Milan. Ovog ljeta će postati slobodan igrač i biće vrlo zanimljivo vidjeti gdje će popularni Ibra nastaviti svoju karijeru.