Ibričić strijelac protiv Vranješovog Elazigspora

Meč od izuzetne važnosti danas su u 28. Kolu Super lige Turske igrali Erciyesspor i Elazigspor, klubovi za koje nastupaju naši Senijad Ibričić, odnosno Ognjen Vranješ.

Na kraju se radovao Ibričićev klub koji će kako stvari stoje napraviti podvig i uspjeti opstati u društvu najboljih. Situacija sa Elazigsporom se ovim porazom dodatno zakomplikovala i do kraja Vranješu i društvu slijedi grčevita borba za opstanak.

Domaći tim ostvario je zaslužen trijumf rezultatom 3:0, a jedan od tri pogotka postigao je i Senijad Ibričić. Erciyesspor je pitanje pobjednika na današnjoj utakmici riješio već u prvom poluvremenu.

Najbolji igrač tima Brazilac Edinho pogodio je za 1:0 već nakon četiri minuta igre. U 17. minutu na scenu stupa Senijad Ibričić koji je bio strijelac drugog pogotka, dok je tačku na i u posljednjem minutu prvog dijela stavio Oztekin.

Ibričić je na terenu proveo 68 minuta nakon čega ga je zamijenio Cinar. Na drugoj strani Ognjen Vranješ igrao je svih 90 minuta, zaradivši žuti karton u 77. minutu. Ovim trijumfom Erciyesspor je konačno dospio u zonu opstanka i sada se nalazi na 15. mjestu sa 29 bodova. Elazigspor je za dva mjesta slabije plasiran sa jednim bodom manje.