Još jedna Mirzina sjajna partija, 76ersima ubacio 20 poena

Košarkaši Brooklyn Netsa savladali su večeras na svom parketu Philadelphia 76erse rezultatom 108:102 uz fantastičnu partiju Mirze Teletovića.

Netsi su fantastičnu otvorili meč. Poveli su sa 16:2, a prednost su imali cijeli tijekom prvog perioda. Nakon prvih 12 minuta igre imali su osam poena prednosti 24:16. Tim iz Brooklyna po nekom ustaljenom običaju dosta loše odigra drugu četvrtinu. Dopustili su Philadelphiji da preokrene rezultat, pa je poenima Michaela Cartera-Williamsa Phila došla do vodstva 34:33 na sredini druge četvrtine.

Uspjeli su 76ersi stvoriti sedam poena prednosi 44:37, ali su Netsi u posljednje tri minute prvog poluvremena napravili seriju 17:5, te su izabranici Jasona Kidda na odmor otišli s pet poena prednosti 54:49.  Mirza Teletović je u prvom poluvremenu ubacio osam poena uz dva skoka, sve u drugoj četvrtini.

Podigli su Netsi svoju prednost ponovo na dvocifrenu razliku u trećem periodu. Imali su na sredini igre u trećem periodu i plus 15, 71:56. Imali su Netsi i 19 poena prednosti u jednom trenutku, a u posljednju četvrtinu su ušli sa 15 poena prednosti 84:69. Gosti su bolje otvorili posljednju četvrtinu. Veoma su brzo spustili prednost na devet razlike 87:79, nakon čega su Netsi bili prinuđeni zvati minut odmora. Spustili su 76ersi i na minus sedam, ali je na dvocifrenu razliku ponovo trojkom povećao Teletović.

Ipak, ponovo su se Netsi opustili. Došli su gosti i do minus pet, Mirza je trojkama držao Netsima prednost, s kojom su se domaći košarkaši konstantno kockali. Međutim, na kraju su uspjeli da stignu do pobjede zahvaljujući najviše Mirzi Teletoviću.

Naš reprezentativac je susret završio s 20 poena i tri skoka za 28 minuta na parketu. Paul Pierce je kod Netsa ubacio 25 poena, a Deron Williams 21 poen. Kod Phile Carter-Williams je ubacio 21 poen.