Još jednom pokazali da su najbolji! Njemačka je osvajač Kupa Konfederacija!

U finalnoj utakmici Kupa konfederacija na Krestovsky stadionu u Sankt Peterburgu igrali su Njemačka i Čile. Pobjednik Copa Americe je bio ofanzivniji i odlučniji u uvodnim minutama meča, ali su Nijemci ipak stigli do gola.

[ads1]

U 20. minuti utakmice Marcelo Diaz pravi kardinalnu grešku na ivici svog šesnaesterca, loptu je “pokupio” Timo Werner i nesebično uposlio Larsa Stindla koji bez problema pogađa praznu mrežu golmana Brava za vodstvo Elfa od 1:0.

Do kraja prvog dijela meča Goretzka je imao šansu povećati prednost svog tima, ali Bravo mu je sjajno odbranio udarac, pa se otišlo na odmor sa prednošću Nijemaca.

Nastavak utakmice donio je bolju igru Elfa, ali nakon toga je Čile pritiskao svim silama pokušavajući doći do izjednačenja, ali bezuspješno. Velike šanse su imali preko Vargasa, Vidala i Aranguiza. Njemačka nije bila na nivou, ali je ipak na kraju slavila pobjedu i osvojila još jedan tropfej u nizu.