Juventus sa minimalnom prednošću putuje na revanš u Madrid

Talijanski prvak Juventus stekao je jedan pogodak prednosti uoči uzvrata polufinala Lige prvaka protiv Real Madrida. Branitelj naslova poražen je u Torinu 2:1 u vrlo uzbudljivoj i otvorenoj utakmici.

Juventus će za sedam dana na stadionu Santiago Bernabeu braniti pogodak viška iz prve utakmice na svom stadionu. Talijani imaju tu prednost, no Real Madrid uspio je postići vrijedan pogodak u gostima.

Stara je dama zaigrala bez trećeg stopera Barzaglija u odbrani, s Moratom i Tevezom napadu, dok je Kraljevski klub bio bez ozlijeđenih Modrića i Benzeme te s oporavljenim Baleom, i Ramosom u veznom redu.

Upravo je bivši igrač Reala, Morata, prvi prijetio gostima iz španjolske prijestolnice, i već u devetoj minuti pronašao put do mreže. Tevezu je ostalo prostora za udarac iskosa, Casillas je samo skrenuo loptu, a ona je završila na nozi Juventusovog napadača koji je posprema preko crte. Pogodak nije slavio, ali domaći navijači jesu.

Još su desetak minuta Talijani kontrolirali zbivanja na terenu, no u 23. minuti pobjegao im je Ronaldo i pucao pokraj gola, ali četiri minute poslije više nije mogao pogriješiti.

Rodriguez je nakon Realove akcije po desnoj strani prebacio loptu do Portugalca, Buffon nije stigao na nju, a Ronaldo se pred golom morao samo nakloniti i pogoditi za izjednačenje.

Ko će drugi nego CRISTIANO RONALDO! Brzi odgovor Reala u Torinu! Gledamo fantastičnu utakmicu!PODRŽITE NAS LAJKOM: https://www.facebook.com/pages/AM-Sport/381287682016837

Posted by AM Sport on Tuesday, May 5, 2015

[su_spacer size=”8″]

Real je tada preuzeo više inicijative u svoje noge i zamalo je to kapitalizirao prije odlaska na odmor, kada je Rodriguez iz velike blizine glavom pogodio prečku, a potom je udarac Marcela otišao preko gola.

No, Juventus je ponovno odlučnije ušao u drugo poluvrijeme i opet brzo dočekao nagradu. Igrala se 56. minuta kada je Tevez krenuo Casillasu, na njega je startao Carvajal, a sudac Atkinson pokazao na bijelu tačku.

Argentinski napadač nije pogriješio, nakon čega je trener Reala Carlo Ancelotti uveo svog džokera s klupe Hernandeza, dok je domaći strateg Massimiliano Allegri odgovorio ulaskom Barzaglija.

Juventus ponovo vodi nakon što je CARLOS TEVEZ realizovao jedanaesterac!PODRŽITE NAS LAJKOM: https://www.facebook.com/pages/AM-Sport/381287682016837

S nekoliko ubačaja i gužvi pred Buffonom, Real je imao dvije – tri poluprilike za novo izjednačenje, ali bez prave realizacije, dok su Juventusu pripale završne minute. Rezervista Llorente u prvom navratu nije pronašao slobodnog suigrača kada je Casillas već bio savladan, a zatim nije uspio glavom uputiti opasniji udarac u izglednoj situaciji.

Stoga je odluka o putniku u Berlin ostala potpuno otvorena.