Kakva bomba fudbalskog genija: Golčina Tottija iz slobodnog udarca

U okviru 36. kola italijanske Serije A fudbaleri Rome gostovali su ekipi Genoe i teškom mukom došli do vrlo važne pobjede rezultatom 3:2.

Roma je povela u 6. minuti nakon fantastične akcije koju je rutinski završio reprezentativac Egipta Mohamed Salah, ali je domaća ekipa je u nastavku uspjela u potpunosti da preokrene rezultat.

Prvo je bivši Romin fudbaler Tachtsidis izjednačio na 1:1 u 13. minuti, a drugi gol za domaće postigao je Pavoletti u 65. minuti. Potom je Spalletti u igru uveo Tottija i Džeku što je urodilo plodom.

Prvo je Totti u 77. minuti donio svom timu poravnanje fantastičnim golom iz slobodnog udarca, pokazavši još jednom da nije za staro gvožđe, a onda je u 87. minuti Džeko asistirao Stephanu El Shaarawyju za pobjedu gostiju.