Kakva bomba: Maestralan pogodak Senada Lulića protiv Fiorentine

U posljednjem kolu italijanske Serije A za ovu sezonu Lazio je na svom Olimpicu u utakmici bez ikakvog rezultatskog značaja dočekao ekipu Fiorentine, a rezultat je na kraju glasio 2:4 za goste.

Domaćin je već u drugoj minuti utakmice došao u vodstvo, a spektakularan pogodak postigao je bh. reprezentativac Senad Lulić. Nakon jednog kornera lopta se odbila do ivice šesnaesterca, gdje je bio Lulić, koji savršenim volej udarcem postiže jedan od najljepših golova u karijeri.

Ipak, Fiorentina do kraja poluvremena preokreće rezultat. Prvo je Matias Vecino u 31. minuti pogodio za izjednačenje, da bi Bernardeschi u 40. doveo goste u vodstvo nakon lijepog prodora i asistencije Tella, koji u finišu prvog dijela povećava na 3:1.

U 70. minuti Vecino svojim drugim golom povećava na velikih 4:1, da bi Miroslav Klose samo 4 minute kasnije iz penala postigao svoj posljednji gol u dresu Lazija i tako se i pored poraza na lijep način oprostio od navijača na Olimpicu.