Kakva golčina igrača Juventusa: Carlos Blanco pogodio sa centra terena!

U okviru International Champions Cupa, Juventus je danas u Melbourneu poražen od domaće ekipe Melbourne Victory nakon jedanaesteraca, jer je u regularnih 90 minuta rezultat bio 1:1.

Juventus je u ovu utakmicu ušao bez igrača koji su nastupali na Evropskom prvenstvu, pa je Allegri priliku dao mlađim igračima. Stara dama je došla do vodstva u 58. minuti preko mladog 20-godišnjeg Carlos Blanco Morena.

Mladi fudbaler je uhvatio na spavanju golmana Melbournea i udarcem sa skoro centra terena postigao spektakularan gol koji će sigurno pamtiti cijeli život. Ipak, domaćin je preko Inghama u 83. minuti stigao do izjednačenja.

Do kraja regularnih 90 minuta rezultat se nije mijenjao, pa se odmah pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Domaćin je bio koncentrisaniji i slavio pobjedu, a presudio je promašaj Stefana Padovana u petoj seriji.