Donnarumma bez šansi: Sjajni Saul Niguez sa tri gola odveo Španiju u finale!

U drugom susretu polufinala Evropskog prvenstva za igrače do 21. godine, Španija je u velikom derbiju savladala Italiju rezultatom 3:1 i tako se plasirala u finale, gdje će odmjeriti snage sa reprezentacijom Njemačke, koja je danas bila bolja od Engleza nakon penala.

Španija je povela golom Saula Nigueza početkom drugog poluvremena, no Italijani su s igračem manje uspjeli da izjednače na 1:1 kada je mrežu Španije zatresao Bernardeschi. Ipak, svega tri minute kasnije ponovo je na scenu stupio Saul.

Mladi Španac je uputio pravu bombu sa preko 30 metara i postigao spektakularan gol za novo vodstvo Furije. Ni sjajni Donnaruma ovdje nije mogao apsolutno ništa učiniti. Isti igrač je u 74. minuti hat-trickom pogodio za 3:1 i tako je odveo Španiju u finale.