Levante sa pet pogodaka nanio prvi poraz Barceloni u ligi ove sezone!

Nogometaši Levantea su u okviru 37. kola španske La Lige savladali osvajača trofeja, ekipu Barcelone sa 5:4 i tako joj nanijeli prvi ligaški poraz u ovoj sezoni.

Domaća ekipa je od starta krenula sa hrabrom igrom, što je rezurtiralo pogotkom u 9 minuti, kada je Boateng matirao Ter Stegena. Do kraja poluvremena Levantea je preko kontranapada prijetio Barci, a isti igrač je uspio postići još jedan pogodak, da bi Coutinho u 38. minuti smanjio na 2:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Levante je razbio i pregazio Barcelonu i za 11 minuta im postigne 3 pogotka za visoko vodstvo od 5:1. Nakon toga je uslijedila velika ofanziva katalonaca, pa su Coutinho hat-trickom i Suarez sa bijele tačke uspjeli smanjiti na 5:4.

Ovim porazom Barcelona nije uspjela oboriti rekord bez poraza u ligi. Da ekipa nije ista kada je Messi dio nje, najbolje pokazuje sinoćnja utakmica.