Lingard maestralnim golom iz voleja donio Unitedu trofej FA kupa!

U finalu engleskog FA kupa na Wembleyu su se večeras sastali Manchester United i Crystal Palace, a Crveni đavoli su došli do pobjede rezultatom 2:1 fenomenalnim golom Jesse Lingarda u drugom produžetku.

Prvi gol viđen je tek u 78. minuti utakmice kada je Jason Puncheon izbjegao ofsajd zamku i sjajnim udarcem pogodio mrežu Uniteda za prednost Crystal Palacea i veliko slavlje igrača i navijača na Wembleyju. Trener Palacea Alan Pardew je čak i zaplesao nakon ovog gola.

Ipak, slavlje Palacea je trajalo samo tri minute, kada Juan Mata pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1 i na taj način odvodi utakmicu u produžetke. De Gea je u nekoliko navrata spasio United, a onda je Jesse Lingard u 110. minuti maestralnim golom donio pobjedu Unitedu i trofej FA Kupa.