Ljepotice Benzeme i Isca protiv Alavesa, Balea prečka spriječila da zabije golčinu!

U okviru 29. kola španske La Lige Real Madrid je na svom Santiago Brenabe stadionu ugostio ekipu Deportivo Alavesa i slavio pobjedu rezulatatom 3:0. Kraljevski klub je teže od očekivanog stigao do nova tri boda jer su gosti odigrali sjajnu utakmicu.

Reaql je do prednosti došao u 31. minuti kada je Dani Carvajal sjajno prošao po desnoj strani i ubacio za Benzemu koji lijepo pogađa. U 85. minuti je Isco nakon asistencije Cristiana Ronalda pogodio za 2:0, da bi Nacho u 88. minuti postavio konačnih 3:0.

Posljednjem golu Reala prethodio je fantastično izvedeni slobodan udarac Garetha Balea,  koji je pogodio je samo prečku i prava je šteta što ovo nije bio gol. Kraljevi su ostali na prvom mjestu La Lige, dok je Alaves 10. sa 40 osvojenih bodova.