Lulić svojim golom ovjerio pobjedu Laziju

Fudbaleri rimskog Lazija su u okviru 32. kola italijanske Serie A na svom Olimpicu sa 2:0 savladali Sampdoriju, a strijelac drugog gola za „nebesko-plave“ bio je bh. reprezentativac Senad Lulić. Dosta tvrd susret nije obilovao nekim velikim šansama na samom otvaranju utakmice.

Prvi su tek u 23. minuti zaprijetili gosti, ali je šut Gabbiadinija otišao preko gola. Igrači Lazija u prvoj pravoj šansi našli su se u 31. minuti kada je Candreva šutirao, ali je jači šut po sredini gola nije bio problem za Angela da Costu.

Ono što nije zabio u 31. Antonio Candreva popravio je u 42. minuzti. Jedan prizeman centaršut Keite pospremio je sa vrha peterca u suprotni ugao gola Sampdorije. Drugo poluvrijeme nije dobro počelo za domaće obzirom da je Biglia zaradio drugi žuti karton, pa je Lazio utakmicu morao završiti sa deset igrača.

Ipak, pitanje pobjednika pogotkom u 73. minuti riješio je bh. reprezentativac Senad Lulić. Gol je bio jalo sličan onome prvom, ali je bh. reprezentativac bio nešto udaljeniji u odnosu na Candrevu. Jablaničan je jakim udarcem ovjerio uspješnu asistenciju Maurija.

Samo četiri minute kasnije Lulić je napustio igru,a umjesto njega na teren je ušao Minala. Vrijedi spomenuti i da je brzonogi reprezentativac BiH samo minut prije nego li je postigao gol zbog nešto oštrijeg starta zaradio žuti karton.