Maestralan gol Pjanića, Milan poražen u Rimu

Fudbaleri Rome savladali su večeras u 35. kolu italijanske Serie A ekipu Milana s 2:0 uz fantastičnu predstavu našeg dragulja Miralema Pjanića. Bila je Roma mnogo bolji rival od Milana u ovom duelu i na kraju su ostali u igri za titulu tri kola prije kraja prvenstva.

Pokušavala je Vučica u nekoliko navrata u rpvom poluvremenu, ali dobre završnice nije bilo. Ipak, do prvog gola je vrijedilo čekati 44 minute. Bh. čarobnjak Miralem Pjanić je uzeo loptu u noge, prediblao je nekoliko igrača Milana, te je matirao Abbiatija za vodsto Vučice na poluvremenu od 1:0.

Nastavak je donio ponovo izuzetno zanimljivu utakmicu. Nakon što su oba tima imala nekoliko pokušaja da ugroze protivnički gol, u 65. minuti je pobjednik odlučen. Totti je šutirao, loptu je kratko odbio Abbiati, a Gervinho se našao na pravom mjestu, te je pogodio za vodstvo Rome od 2:0.

Iako je prilika bilo još, rezultat se do kraja nije mijenjao, te je Roma sada ponovo pet bodova iza Juventusa u borbi za titulu prvaka. Miralem Pjanić je odigra sjajan meč, a izašao je iz igre u 86. minuti.