Mahmutović strijelac za Teplice, pogađali i Halilović i Čajić

Hradec Kralove u 12. kolu češke Synot lige poražen je na svom terenu od Dukle Prag rezultatom 4:2, a u listu strijelaca kod oba tima upisali su se bh. internacionalci Emir Halilović i Aldin Čajić.

Halilović je Hradec doveo u vodstvo već nakon četiri minute igre, da bi u 37. minuti Dukla preko Čajića poravnala rezultat. Dukla je u 45. minuti zahvaljujući pogotku Beauguela povela, ali vodstvo je trajalo sve do 55. minute.

Nakon asistencije Halilovića mrežu gostiju zatresao je Dvorak, da bi u nastavku utakmice Dukla golovima Povazaneca i Beauguela stigla do nova dva pogotka i sigurne pobjede od 4:2.

U drugom susretu češkog prvenstva istim rezultatom poražene su Teplice od Jabloneca, a strijelac jednog pogotka za Teplice bio je Aidin Mahmutović.