Majstorija Misimovića iz slobodnog udarca

Ekipa Guizhou Renhea je na domaćem terenu slavila prvu pobjedu u novoj sezoni kineske Super lige, a rezultatom 2:0 savladan je Tijanjin Teda.

Domaćin je sredinom prvog poluvremena došao do vodstva preko Chen Zijie koji lijepim udarcem matira gostujućeg golmana. U 64. minuti u igru ulazi naš reprezentativac Zvjezdan Misimović, kojem je samo devet mminuta bilo potrebno da potigne pogodak.

Igrala 73. minuta susreta kada je jedan domaći igrač oboren na samoj ivici šesneasterca, a Cao Yang za ovaj start dobija drugi žuti karton i put u svlačionicu. Naravno, loptu je namjestio naš Misimović i sjajnim i vrlo preciznim udarcem pogodio za ovjeru pobjede domaćima.

Zlatan Muslimović zbog povrede nije konkurisao za današnju utakmicu. U narednom kolu Guizhou Renhe putuje u goste ekipi Liaoninga.