El Matador je nezaustavljiv! Magija Edinsona Cavanija protiv Monaca!

U okviru polufinala kupa Francuske veliki derbi na Parku prinčeva su večeras odigrali PSG i Monaco. Fudbaleri Unaija Emeryja su bez ikakvih problema savladali rezervni sastav Monaca i plasirali se u treće uzastopno finale.

Parižani su sjajno otvorili utakmicu i nakon pola sata igre imali su dva gola prednosti. Julian Draxler je pogodio u 26. minuti nakon velike greške golmana De Sanctisa, da bi samo pet minuta kasnije viđen spektakularan pogodak.

Edinson Cavani je još jednom pokazao kakav je igrač. Urugvajac je odigrao dupli pas sa Di Marijom, Argentinac mu je vratio loptu na peterac, a Cavani krasno petom zabio za 2:0. U razmaku od samo dvije minute igre u drugom poluvremenu PSG je razriješio pitanje prolaska dalje.

Prvo je 20-godišnji debitant Mbae poslao loptu u vlastitu mrežu, da bi Mautidi ubrzo nakon toga povećao prednost na nedostižnih 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Marquinhos u posljednjoj minuti utakmice.