Messi, jesi li to ti? Golčina Edena Hazarda o kojoj ne treba trošiti riječi!

U prvoj utakmici 24. kola engleske Premier lige veliki derbi na Stamford Bridgeu igrali su Chelsea i Arsenal. Prvi njihov okršaj ove sezone završen je pobjedom Tobdžija od 3:0, ali ovaj put su im se Plavci revanširali i slavili sa 3:1.

Domaćin je u 13. minuti stigao do prednosti. Moses je centrirao, Diego Costa glavom pogodio prečku, a odbijenu loptu sa ivice peterca Alonso glavom šalje u mrežu. Pri tome je žestoko laktom zakačio Bellerina u glavu koji nije mogao nastaviti utakmicu.

Drugi gol za Chelsea postigao je Eden Hazard u 53. minuti. Belgijanac je prihvatio loptu na svojoj polovini i maestralnim solo prodorom u stilu Lea Messija promiješao odbranu Arsenala i sa lakoćom savladao Cecha. Majstorija!

Cech je u 85. minuti napravio veliku grešku i poklonio loptu Fabregasu koji lagano pogađa za velikih 3:0. U sudijskoj nadoknadi Arsenal je uspio da malo ublaži poraz, a pogodio je glavom Giroud nakon ubacivanja Monreala.