Teletović ponovo pogađao sa parkinga, odlične partije Nurkića i Jokića!

Mirza Teletović je sinoć protiv Washington Wizardsa odigrao najbolju utakmicu u ovoj sezoni. Bh. reprezentativac je u porazu njegovih Milwaukee Bucksa ubacio ubacio 25 poena za 26 minuta na parketu, uz šut iz igre 8/12.

[ads1]

Wizardsi su u vrlo neizvjesnoj utakmici došli do treće uzastopne pobjede – 110:105. Bucksi su imali pet poena prednosti četiri minute prije kraja, ali Wizardsi preko raspoloženih Walla i Beala prave sjajnu seriju od 11:0 i preokreću rezultat.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio John Wall sa 24 poena, dok je kod poraženih Giannis Antetokounmpo bio sjajan sa 28 ubačenih poena. Grk je dodao još 13 skokova, aimao je i 7 asistencija i izgubljenih lopti.

Košarkaši Denver Nuggetsa su nakon dva uzastopna poraza upisali i pobjedu, i to protiv Orlanda na Floridi rezultatom 121:113. Značajnu ulogu u ovoj pobjedi imali su Jusuf Nurkić i Nikola Jokić.

Jokić je za 26 minuta na parketu ubacio 14 poena (6/8 šut za dva, 0/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja), dodao je po 6 skokova i asistencija i upisao 2 blokade. Nurkić je s druge strane dodao 17 poena (8/11 šut za dva) i 8 skokova.